Sprawozdania z meczy i podsumowanie

Drużyna Orlików w tym roku rozpoczyna swoją piłkarską przygodę z ligą MZPN. Zgodnie z założeniami trenera, grać mają wszyscy by się ogrywać i uczyć rywalizacji sportowej. Wyniki danych meczy są kwestią drugorzędną. Dla porządku jednak będziemy sympatyków, kibiców i nade wszystko rodziców informować o poszczególnych występach. 

1. kolejka

02.09.18

Mecz z drużyną Teresina. Porażka, ale jak to mówią: pierwsze koty, za płoty. Pierwszego, historycznego gola w rozgrywkach naszej drużyny strzelił Patryk Fronczek. 

Grali: K.Bessert (br), A.Wieczorek, A.Ratkowski, H.Zaborowski, P.Fronczek, W.Oskierko, A.Kłusek, T.Żarski, F.Ostrowski, T.Ostrowski, Sz.Garason, A.Kosior.

 

2. kolejka

08.09.18

W naszym drugim meczu w tej rundzie wygrywamy z Ożarowianką. Bramki zdobyli F.Ostrowski oraz A.Ratkowski. Brawa dla drużyny za zaangażowanie i walkę do końca,

Grali: K.Bessert (br), M.Zemła, A.Ratkowski, H.Zaborowski, Sz.Garason, T.Żarski, F.Ostrowski, T.Ostrowski, P.Fronczek, Sz.Kosmalski, T.Zemła, K.Knieć, W.Oskierko, A.Kłusek, M.Zemła, A.Kosior, 

 

3. kolejka 

15.09.18

Tym razem przegrywamy mecz z Wrzosem Międzyborów. Honorową bramkę zdobył Tomasz Pyra. Szkoda wielu niewykorzystanych przez nas sytuacji i zbyt łatwo traconych bramek.

Skład:
K.Bessert (br), A.Ratkowski, M.Zemła, H.Zaborowski, T.Żarski, Sz.Garason, F.Ostrowski, T.Pyra, W.Oskierko, A.Kłusek, A.Kosior, J.Kosmalski, M.Zelik
 
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego meczu.
 
 
4 kolejka 
 
22.09.18
 
W ostatniej kolejce po emocjonującym meczu nieznacznie przegrywamy z Błonianką.
Strzeliliśmy 5 bramek, a na listę strzelców wpisali się: Tomasz Pyra (3 bramki), Franciszek Ostrowski (1) oraz Szymon Garason (1).
Skład: K. Bessert, M.Zemła, H.Zaborowski, A.Wieczorek, F.Ostrowski, Sz.Garason, T.Żarski, T.Pyra, W.Oskierko, A.Kłusek, Sz.Szczepanik, Sz.Kosmalski, T.Ostrowski.
 

Rocznik 2009-2011

I runda za nami. Drużyna ma za sobą pierwsze doświadczenia związane z grą o stawkę. Zawodnicy rywalizowali w grupie z Teresinem, Błonianką, Wrzosem Międzyborów, Piastem Feliksów i Ożarowianką. Drużyna z Teresina była poza zasięgiem pozostałych, bardzo dobrze prezentowała się również Błonianka. Pozostałe 4 drużyny prezentowały w miarę wyrównany poziom, gdyż każdy wygrywał z pozostałymi grając w roli gospodarza.

Nasza drużyna wygrała 3 mecze i strzeliła łącznie 30 bramek. Założyliśmy przed rundą, że szansę gry dostaną wszyscy zawodnicy, niezależnie od prezentowanych umiejętności czy wieku. Wynik w tym okresie nie był dla nas najważniejszy, ponieważ głównym celem było sprawdzenie jak prezentują się w grze poszczególni zawodnicy oraz to jak poradzą sobie najmłodsi w rywalizacji z rok i dwa lata starszymi przeciwnikami. Zawodnicy poznali smak rywalizacji, zobaczyli że na boisku nie mają dużo czasu na podejmowanie decyzji, przekonali się co znaczy prawidłowe ustawienie na boisku itd. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, ale udział w treningach i włożone w nie zaangażowanie powinny przynieść poprawę gry i lepsze wyniki już w kolejnej rundzie.

W składzie naszej drużyny znaleźli się zawodnicy z roczników: 2009, 2010 i 2011:

K.Bessert, P.Fronczek, Sz.Garason, A.Kłusek, K.Knieć, A.Kosior, Sz.Kosmalski, A.Kowalczyk, Sz.Kramek, W.Oskierko, F i T.Ostrowscy, H.Pontrelli, T.Pyra, A.Ratkowski, Sz.Szczepanik, A.Wieczorek, H.Zaborowski, M.Zelik, M i T.Zemła oraz T.Żarski.

W trakcie rundy do drużyny dołączyli kolejni zawodnicy, którzy będą uwzględnieni w rozgrywkach podczas kolejnych meczów i sparingów: Sz.Brzeziński, K.Cieślak, M.Głogosz, K.Kurek.